Інститут сільського господарства Карпатського регіону НААН має більш ніж півстолітню історію. Вона сягає далекого 1945 року, коли, згідно з Постановою Раднаркому СРСР від 21.03.1945 року № 36-10 і Постановою Раднаркому УРСР від 12.05.1945 року № 775. було створено Львівську науково-дослідну станцію рільництва з основними напрямами роботи: селекція і насінництво зернових культур. агротехніка і хімізація, кормовиробництво, овочівництво, захист рослин, тваринництво, економіка і організація сільськогосподарського виробництва.
У червні 1951 року було засновано Інститут агробіології (філіал Академії наук УРСР). покликаний розширити теоретичну базу агробіологічної науки і вирішувати питання сільськогосподарського виробництва в західних областях України.
У червні 1956 року Львівську науково-дослідну станцію рільництва та Інститут агробіології реорганізовано в Науково-дослідний інститут землеробства і тваринництва західних районів УРСР. який у квітні 1992 року було перейменовано в Інститут землеробства і тваринництва західного регіону УААН.
У вересні 1997 р. шляхом об'єднання Інституту землеробства і тваринництва західного регіону УААН та Інституту фізіології і біохімії тварин УААН було створено Інститут землеробства і біології тварин УААН.
У квітні 2000 р. Інститут землеробства і біології тварин УААН знову роз'єднано на два інститути - Інститут землеробства і тваринництва західного регіону УААН з виконанням функцій Львівського регіонального центру наукового забезпечення АПВ та Інститут біології тварин УААН. У червні 2010 року Українська академія аграрних наук отримала статус - Національна академія аграрних наук.
У липні 2011 року внаслідок приєднання до Інституту землеробства і тваринництва західного регіону НААН Львівської дослідної станції садівництва Інституту садівництва НААН. Західного науково-дослідного центру інженерії агротехнологічних систем ННЦ «Інституту механізації та електрифікації сільського господарства НААН». Івано-Франківського. Буковинського. Закарпатського інститутів АПВ та їх дослідних господарств установу перейменовано в Інститут сільського господарства Карпатського регіону НААН.
З 2003 року Інститут очолює доктор сільськогосподарських наук, член-кореспондент НААН. Заслужений працівник сільського господарства України Седіло Григорій Михайлович.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter