image001Для захисту садів від шкідників і хвороб потрібно в комплексі застосовувати фунгіциди, інсектициди, акарициди та біологічно активні речовини, чергуючи при обприскуваннях препарати, які належать до різних хімічних груп, щоб попередити появу резистентних до фунгіцидів рас збудників хвороб та стійких до інсектоакарицидів популяцій комах та кліщів. Слід також брати до уваги температуру повітря, відносну вологість, фенологічну фазу розвитку рослини та шкідника.

image002Обрізування плодових дерев в умовах Львівщини слід розпочинати 15 – 25 лютого, при умові, що температура навколишнього середовища не нижча  за - 5° С. Зрізи  на плодових деревах замащують садовим варом, або розчином водоемульсійної фарби з додаванням Топсину М.

image001Особливості перезимівлі 2015-2016 рр.

Вегетація рослин припинилася 21 листопада, що на 2 тижні пізніше середніх багаторічних даних. Температурний режим ІІІ декади листопада був у межах норми, опади у вигляді дощу і мокрого снігу склали 270 % норми. Сніговий покрив на полях був відсутній. Ґрунт промерз на 3-5 см.image004

Грудень характеризувався підвищеним температурним фоном, в середньому за місяць середньодобові температури повітря виявилися на 4,6°С вище норми при незначних опадах (37 % місячної норми). Максимальні температури піднімалися до позначки 12° тепла. Рослини озимих перебували у неглибокому зимовому спокої. У 2-й п’ятиденці ІІІ декади відмічено тимчасове відновлення вегетації (25.11-28.11). Різке зниження температури відбулося в останні дні грудня, мінімальна температура повітря опустилася до 13° морозу. Ґрунт промерз до 4-6 см, сніговий покрив відсутній, мінімальна температура на глибині залягання вузла кущіння дорівнювала 5° морозу.

zacoxwu kolosМинулого року аграрії зібрали рекордний врожай зернових, зокрема пшениці озимої 4,84 т/га. Сприяла цьому не тільки наполеглива праця, але й погодні умови. Загалом за останні роки відбулось істотне збільшення врожайності цієї культури: від 2000 до 2014 року вона зросла більш ніж удвічі (на 2,57 т/га). У загальному валовому виробництві зерна на пшеницю озиму припадає понад 50 %. Досягнення у зерновиробництві відбулось за рахунок покращення ресурсного, технічного, фінансового забезпечення та доступністю щорічних наукових рекомендацій. У цих рекомендаціях висвітлюються елементи технологій вирощування в єдиному ланцюгу, можливість коректив впродовж вегетації культури згідно даних строгого агробіологічного контролю за станом посівів, формуванням врожайності і якості зерна.

kolosЩоб розпочати розмову про збирання – жнива – доробок хліборобів, необхідно зазначити, що на 9 липня основна культура структури зернового клину пшениця озима є в ХІ етапі органогенезу, фаза тістоподібного стану зерна (вологість 42,2-47,3%). Отже прогнозований обмолот цієї культури може наступити 18-22.07, що є на рівні календарних дат торішнього року.

Збирання врожаю зернових культур є одним з дуже важливих елементів зернового господарства і вимагає значно більшого напруження і високої організованості у порівнянні з іншими с.-г. роботами.